Akce

„Žádné dílo nekonej nazdařbůh a nejinak než podle zásad dokonalého umění."
Marcus Aurelius císař Římské říše 121 - 180

NYNÍ PROBÍHÁ


PRODLOŽENO DO 27.5. 2022

Vážení vyznavači umění,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž západočeského umělce pana Jiřího Končela - " Svět v barvách".

KDY : 10.3.2022 od 17:00 hod.

KDE : Vinotéka Galerie Hess, Na Roudné 59, Plzeň

Výstava potrvá od 10.3.2022 - 15.5.2022. Všední dny od 10:00 - 17:00 hod. Volejte tel. č. 607 062 439. Je možná i osobní domluva. Velmi rádi Vás uvítáme. Můžete ochutnat dobrá moravská vína od Ing. Miroslava Kovacse z Dolních Dunajovic, Vinařství Jarmila.

VSTUPNÉ : sklenka vína za 45,- Kč

O autorovi :

Jiří Končel, vystudoval Střední pedagogickou školu v Plzni.. Po výtvarné stránce byl veden plzeňskými výtvarníky Pavlem Maurem, Jaroslavem Voltučkou, Františkem Kolihou a Lumírem Topinkou. V sedmdesátých letech absolvoval Pedagogickou fakultu v Plzni, obor výtvarná výchova. V těchto letech se zúčastnil řady výstav a soutěží. Skvělé umístění získal v celonárodní tematické soutěži. Poté došlo k přerušení jeho umělecké činnosti z osobních důvodů. Jiří Končel se účastnil kulturního života jako pedagog a do přelomu století se věnoval výtvarné činnosti jen okrajově. Jako aktivní malíř se pan Končel vrací na výtvarnou scénu až v roce 2003. Dvacet sedm let se s výtvarnou tvorbou odmlčel. Z vlastního rozhodnutí a z představy, že jeho život povede jinými cestami než pokrýváním pláten barvami.

Dnes patří Jiří Končel mezi přední západočeské umělce. Stačilo mu k tomu jen pár let. Všechny Končelovy obrazy se vyznačují nepřehlédnutelnou dynamikou, pohybem těl a mimikou tváří až k expresi. Je to odezva na současný život přenesená do vzdálených zemí a přitom zpracovaná Středoevropanem. Tímto způsobem reaguje na dramatickou dobu ve které žije.

Tato tvorba je psychicky velmi vyčerpávající a tak jako protipól maluje Jiří Končel barevné, jasné krajiny, ze kterých vyzařuje klid a pohoda. Jsou vzdálené autorově figurálnímu expresionismu a určené především k pohlazení duše diváka i autora samého.

Tvorba Jiřího Končela je dílem citlivého člověka - umělce, jehož realistická malba vytváří nový svět.

Možno se s autorem seznámit na www.koncel.cz. Není nad osobní prožitek!

Těšíme se na Vás ve Vinotéce a Galerii Na Roudné 59 v Plzni

www.vinotekagalerieroudna.czProběhlo

Registrujte se máme 30 míst, cena 600,- / osoba , ochutnávka 10 vín :

Od 17:30 hod. začne řízená degustace moravských vín Vinařství Jarmila s.r.o. Dolní Dunajovice. Degustaci povede vinař Ing. Miroslav Kovacs. Degustace bude doplněna hudebními vstupy Petra H. Baťka.

Vstupné na degustaci 10 vín s občerstvením je za 600,- Kč.


Pavel Kreml od 28.10. 2021 -5.2. 2022


Pavel Kreml, pochází z Novosedlic na Teplicku. Narodil se v Teplicích v roce 1954. Zde žije a pracuje. Soukromě studoval u chomutovského výtvarníka Karla Schweinera. Kromě olejomalby, která v jeho tvorbě coby malířská technika převažuje, se věnuje knižním ilustracím a vytváří obaly pro hudební CD. Patří k zakládajícím členům výtvarné skupiny " Terč", která je ovlivněna patafyzikou. Duchovním otcem patafyziky je francouzský spisovatel Alfred Jarry. Symbolizmus, surrealizmus a již zmíněná patafyzika jsou hlavní umělecké metody, které se v jeho dílech setkávají a prolínají. Toto platí zejména o volné tvorbě. I v zakázkách, v portrétech, se tyto prvky objevují. Proslul především svými portréty známých osobností, převážně atraktivních žen, hereček a zpěvaček. Portréty z Pavlovy tvorby mají ve svých sbírkách například Chantal Poullain, Marta Krampolová, Petra Buzková, Ivan Mládek, Hana Čížková, Helena Růžičková a také Jan Saudek. Ten se nechává se svým autoportrétem signovaným Pavlem Kremlem často fotografovat. Obrazy Pavla Kremla najdete dnes v celém světě - Německu, Itálii, Norsku, Švýcarsku, Slovensku, Polsku, Lotyšsku, Francii, Vietnamu, Alžírsku, Kuvajtu, Saudské Arábii, Číně. V roce 2002 mu byla udělena cena European Prize for Fine by European Union of Arts. S Ivanem Mládkem, chystá společný projekt - výstavní turné - Olomouc, Ostrava, Praha a Paříž.


Velmi rádi Vás uvítáme, není nouze o dobrá moravská vína od Ing. Miroslava Kovácse z Dolních Dunajovic, Vinařství Jarmila.

Vstupné: sklenka vína za 45,- Kč

podcast: Pavel Kreml (1954) (pametnaroda.cz)


Degustace vín Ing. Miloslava Kovácse

Vážení milovníci umění a dobrého vína,


dovolujeme si Vás pozvat na plzeňský křest CD " V mapách" plzeňského rodáka herce, textaře, skladatele a hudebníka pana Petra H. Baťka.

Součástí křtu bude i přítomnost realistického malíře pana Pavla Kremla.

Křest CD " V mapách" se uskuteční 3.2.2022 od 16:00 hod. Vinotéka a Galerie Na Roudné 59 v Plzni.

Dále je možná degustace ketrá bude následovat


Festival panenek v Plzni přivítal na 26 umělců z celé ČR.

Tato víkendová akce hostila na 611 návštěvníků. Naše galerie zvládla i takovýto nápor, proto dokážeme zorganizovat i akce tohoto typu. Ve spolupráci s Muzeem panenek v Plzni www.muzeumpanenekplzen.cz. Děkujeme

Vážení milovníci umění,

dovolujeme si Vás pozvat na výstavu současného kladenského malujícího malíře, vyznavače kvantové fyziky,

pedagoga pana Jana Dingy. Osobně bude pan malíř přítomen ve dnech 17.-18.7.2021( sobota - neděle) od 12:00 - 17:00 hod. KDE? Vinotéka Galerie, Na Roudné 59, Plzeň.

Můžete nás navštívit i ve všední dny od 10:00 - 17:00, před návštěvou volejte na tel. 607 062 439. Výstava potrvá do 31.8.2021.

Velmi rádi Vás uvítáme, není nouze o dobrá moravská vína od Ing. Miroslava Kovácse z Dolních Dunajovic, Vinařství Jarmila.

Vstupné: sklenka vína za 45,- Kč

Výstava prodloužena do 30.9.2021


Jan Dinga - malíř

Jana Dingu přivítáme v Galerii a Vinotéce Na Roudné 59 v Plzni.

Vernisáž 21.6. 2021 od 17:00

Název výstavy: Obrazy POHLAZENÍ PRO DUŠI čtěte článek zde

Rozhovor s Blankou Křížovou pár otázek a shrnutí výstavy s moderátorkou Patricia Majer Art.


Výstava kočárků z www.muzeumpanenekplzen.cz

Ing Miloslav Kovács - vinařství Jarmila

Vinařství Jarmila Dolní Dunajovice ochutnávka 10 vín a občerstvení formou studené kuchyně.

Degustace: 17. 6. 2021 od 18:00

Vstupné: 550 Kč

Připravujeme