Akce a výstavy

„Žádné dílo nekonej nazdařbůh a nejinak než podle zásad dokonalého umění."   
                                                            Marcus Aurelius císař Římské říše 121 - 180

NYNÍ PROBÍHÁ

Vzhledem k zájmu o díla pana Čecha, výstavu prodlužujeme do konce července 2024.

Výstava obrazů

Krajinou snů

ak. mal. Miloslava Čecha

Vernisáž výstavy dne 5.6.2024 od 18:00 hod.

Jméno plzeňského akademického malíře Miloslava Čecha je dnes synonymem pro luxusní značku v moderním výtvarném umění, ve kterém se snoubí umělecký kumšt, talent a nekonečná invence každého tématu jeho tvorby. 

Miloslav Čech je vyhledávaným autorem nejen pro doplnění výjimečných sbírek uměleckých institucí a soukromých sběratelů, ale pro nové sběratele současného výtvarného umění.Připravujeme

Proběhlo

Lubomír Hauer - Exprese

2. 5. - 30. 5. 2024 

V předdůchodovém věku navštěvoval krátkodobě výtvarný kroužek v ,,D Klubu" v Plzni - Doubravce. To byl pro něho impuls, aby se v důchodovém věku věnoval malbě. 

Absolvoval kurzy ,,Figurální kresba" na ZČU v Plzni v letech 2004 - 2006, vedené akademickým malířem Borisem Jirků a ,,Kresba a Malba" vedené akademickým malířem Vladivojem Kotyzou. Následovali ještě ,,Volná tvorba", vedená Mgr. Raunerovou a Mgr. Žižkou na SVUŠ Zámeček.

První výstavu si Lubomír Hauer uspořádal v roce 2006 ke svým šedesátým narozeninám v Infocentru ve Starém Plzenci. Protože upřednostňuje zpětnou vazbu na svoji experimentům podléhající tvorbu, před jejím komerčním úspěchem, má za sebou již 20 výstav, z toho polovinu samostatných.

Lubomír Hauer maluje převážně akrylovými barvami a jeho obrazy koketují s ,,expresivní abstrakcí". 

Na vernisáži promluví PhDr. Tomáš Kůs. 

Včera jsme měli úžasnou besedu s Ing. Pavlem Pavlem, ten, co rozchodil sochy na Velikonočním ostrově! 

Skvělý pohled do světa archeologie a dobrodružství. 

BESEDA ING. PAVLA PAVLA

14. 5. 2024 od 18:00 hod. 

Srdečně vás zveme na besedu Ing. Pavla Pavla, “Ten, co rozchodil sochy na Velikonočním ostrově” s možností nákupu knih “ Návrat na Rapa Nui po třiceti letech”


www.vinotekagalerieroudna.cz


Mgr. Jitka Větrovská

Rodačka z Prahy, která již deset let žije a tvoří v Klášterci nad Ohří. Kromě výtvarné tvorby se věnuje psaní odborných článků na psychologická témata, články můžete nalézt například v časopise Meduňka. Pracovala přes dvacet let v prostředí vrcholového managementu státní správy, nyní dává přednost klidu Podkrušnohoří.

Maluje kombinovanou technikou suchého pastelu, gelových per a glitrů. Do svých obrazů zakomponovává i další materiály, jako přírodniny, sklo, ale především minerály. Je držitelskou značky regionálního produktu Krušnohoří „Krušnohorské minerály v pastelech“. Mezi tématy její tvorby dominují spirituální a přírodní témata.

Pravidelně vystavuje i prodává svoji tvorbu po celé naší vlasti, tato výstava je již 33. Její tvorba si našla cestu již i po Evropě a za oceán.

Majiteli jejich obrazů jsou i významné osobnosti našeho kulturního a politického života. Za nejprestižnější lze jistě považovat náš prezidentský pár, plzeňského biskupa Mons. T. Holuba, Jaroslava Svěceného, Lenku Filipovou, Věru Martinovou, Miroslava Žbirku a mnohé další. Její tvorbu můžete shlédnout či zakoupit též cestou webových stránek, nebo sociálních sítí, kde ji najdete pod jejím jménem. Nemalá část její tvorby vzniká na zakázku.
Vážené dámy, vážení pánové, všichni příznivci umění a Galerie Vinotéky Hess,


dovolte nám se s Vámi podělit o článek a fota z proběhlé vernisáže paní Jitky Větrovské. Výstava s názvem " Mezi nebem a zemí" přinesla nevšední zážitky. S průběhem vernisáže a s pořízenými foty, si můžete na níže přiloženém odkazu našich partnerů internetových novin QAP,  připomenout atmosféru akce. Velmi milým hostem  paní Jitky, jak se dočtete na odkazu,  byl i plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub. 

Děkujeme všem, kteří si našli čas a přišli se osobně potkat s paní Jitkou Větrovskou a jejím hostem.


Komu se nepodařilo dorazit na zahájení výstavy připomínáme, že paní Jitka Větrovská vystavuje svá díla do 26.dubna 2024. Tato inspirativní výstava je prodejná.

https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/v-plzni-byla-predstavena-dila-jitky-vetrovske-vernisaz-v-galerii-hess-se-vydarila-fotky-131942/post-detail.htm


Vážení příznivci naší Galerie Hess, milovníci umění a dobrého vína,  dovolíme se s Vámi podělit o nevšední událost z našich prostorů. V pondělí 15.4.2024 jsme byli poctěni vzácnou návštěvou plzeňského biskupa Mons. Tomáše Holuba s doprovodem jeho ceremoniáře Jana Jakuba Ptáčka.

Požádali jsme pana biskupa o požehnání mimořádných obrazů naší galerie.

Více se dozvíte z níže přiloženého odkazu našich partnerů internetových novin QAP.

https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/plzensky-biskup-v-galerii-hess-pozehnal-dvema-vzacnym-obrazum-fotky-132066/post-detail.htm
Vážené dámy, vážení pánové, milovníci umění a Vinotéky Galerie Hess ,

 

chtěli bychom Vám opět touto cestou poděkovat za Vaši přízeň. Vaše hojná účast byla velmi milá. Děkujeme!!! 

Ne všichni pozvaní mohli dorazit na zahájení 8. výstavy Malinových žáků.

Vlastně, téměř dobře, protože pokud by byla účast Vás všech obeznámených se zahájením této výstavy, nevešli bychom se .

Na seznámení a připomenutí akce posílám odkaz našich partnerů internetových novin QAP. Můžete si prostřednictvím článku celou akci „ zažít“ a případně připomenout.

https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/vernisaz-malinovych-zaku-v-plzenske-galerii-hess-vzbudila-pozornost-fotky-131690/post-detail.htm

Výstava potrvá do středy 27.3.2024.
Vážené dámy, vážení pánové,

opět si Vás dovolujeme oslovit. Nejdříve Vám chceme poděkovat za hojnou účast na vernisáži ve čtvrtek 1.2.2024 v naší Galerii Vinotéce Hess. Představila se Vám osobně autorka paní Eva Roučka.

Připomínám, že její díla jsou k vidění do 29.2.2024.

Ti, kteří se nemohli účastnit připojujeme článek internetových novin QAP a ti z Vás, kteří byli přítomni, si mohou připomenout celou atmosféru z této akce.

https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/vernisaz-evy-roucka-v-galerii-hess-nalakala-davy-lidi-fotky-131398

Děkujeme za přízeň.Vážené dámy, vážení pánové, všichni milovníci umění,


rádi bychom Vám touto cestou poděkovali  za Vaši hojnou účast na netradiční vernisáži v Galerii Hess, Na Roudné 59, Plzeň  a to v sobotu 6.1.2024. 

Dovolte nám připomenout proběhlou akci prostřednictvím článku internetových novin QAP.


https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/vernisaz-unikatni-vystavy-krajina-zenami-pozehnana-vzbudila-u-plzenanu-zajem-fotky-131167/post-detail.htm


Připomínáme, že výstava potrvá do 27.1.2024


Vážené dámy, vážení pánové, příznivci umění,


dovolujeme si Vám jménem Vinotéky Galerie Hess poděkovat za Vaši přízeň projevenou během uplynulého roku.

Pokud byste chtěli mezi svátky "někam za kulturou" , zveme Vás opět na osobní setkání s Annou LIND.

Aktuálně vystavuje v naší galerii a to až do 2.1.2024.

Kromě uměleckého zážitku si můžete doplnit Vaše domácí vinotéky vínem od proslulého vinaře Ing. Miroslava Kovácse . Budete tak připravení na konec roku.

V příloze naleznete podrobnější informace a pozvání od našich partnerů internetových novin QAP.

https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/kam-mezi-svatky-za-kulturou-v-galerii-hess-probehne-setkani-s-umelkyni-annou-lind-131017/post-detail.htm


Vážené dámy, vážení pánové, vážení milovníci umění,

 

dovolujeme si Vás pozvat na výstavu obrazů pana Pavla Vavryse, českého akademického malíře a ilustrátora. Patří  ke generaci výtvarných umělců formujících se v polovině 70. let dvacátého století. Svými obrazy je Pavel Vavrys zastoupen ve sbírce Národní galerie v Praze, v regionálních galériích České a Slovenské republiky a v početných soukromých sbírkách téměř po celém světě.

Vernisáž výstavy Pavel Vavrys ( výběr z obrazových cyklů)  se uskuteční ve čtvrtek 2.11.2023 od 17:00 hod. ve Vinotéce Galerii Hess, Na Roudné 59, Plzeň. Výstava potrvá do 30.11.2023.

Hudební doprovod zajistí žáci ZUŠ Bedřicha Smetany , Plzeň - Lobzy, pod vedením paní učitelky Hany Medunové.

Zveme Vás srdečně i s internetovými novinami QAP

Akademický malíř Pavel Vavrys zahájil svoji výstavu v plzeňské Galerii Hess - FOTKY - QAP.cz 


S úctou


Vinotéka Galerie Hess 29. 11. 2023 NÁS NAVŠTÍVILI ŽÁCI 9. ROČNÍKU ZÁKLADNÍ ŠKOLY ELEMENTARIA


O proběhlé akci si můžete přečíst zde:

15. 11. 2023 U NÁS PROBĚHLA DEGUSTACE!

Milovníci kvalitního vína, zbystřete! V Plzni se chystá speciální degustace - QAP.cz 


Řízenou degustací zúčastněné provedl vinař pan Ing. Miroslav Kovács.

K ochutnání bylo k dispozici až 12 vzorků vín. 

Před degustací měli návštěvníci možnost zavítat do naší galerie, kde se mohli seznámit s právě probíhající výstavou pražského akademického malíře pana Pavla VAVRYSE – výběr z obrazových cyklů.

 

Dalším bonusem této akce byla i osobní návštěva známého Ing. Pavla Pavla. Ve třiceti letech vysvětlil jednu z nejpopulárnějších archeologických záhad světa. Pan inženýr je navždy spojený s tajemnými sochami Velikonočního ostrova.


ARTe FACTA| SOCHY A OBRAZY |PETR HARTMAN| ÚTERÝ 12.9.2023 V 17:00

Vážené dámy, vážení pánové,


rádi bychom Vám touto cestou vyjádřili poděkování za Vaši účast na vernisáži pana MUDr. Petra Hartmana - ARTeFACTA  ze dne 12.9.2023.

V níže přiloženém odkazu internetových novin QAP si můžete celou akci připomenout a pro Vás, kteří se nemohli dostavit, připomínám, že díla pana doktora Hartmana budou k vidění do 27.10.2023


www.qap.cz/lifestyle/clanek/vernisaz-lekare-v-plzenske-galerii-hess-vzbudila-nadseni-fotky-130070 


S úctou

Zdeňka Benešová

Manažer prodeje

Vinotéka Galerie Klub 


Vážení příznivci umění,

dovolujeme si Vám připomenout probíhající výstavu pana Josefa Ryzce a jeho vnuka Františka Javorského.

Výstava  " Keltský Lughnasadh Na Roudné"  potrvá do 31.8.2023. Otevírací doba Po - Pá 10:00 - 17:00 hod.

Pro připomenutí přikládáme záznam z proběhlé vernisáže:

Vernisáž Kateřina Bohušíková  5.6 2023 v 18 hod.

Svět barev

Odkaz na článek ZDE 


Dovolujeme si Vás pozvat na  další kulturní akci .

Představí se Vám další neobyčejný člověk Martin Vavrys. Umělecký designer, malíř a sochař. Uvidíte výstavu uměleckých děl - výběr z cyklu Cesta k poznání.

Akce se uskuteční dne 27.04.2023 od 18 hod  Vinotéka – Galerie Hess, Na Roudné 59, Plzeň. Výstava potrvá do 31.5.2023.

Podrobnější informace o autorovi naleznete v přiloženém odkazu internetových novin QAP.

Účast přislíbili i žáci LŠU Třemošná a jejich učitelé.


odkaz na článek qap

Autorská přehlídka  jaro / léto

denim  & hedvábí

20. 4. 2023 v 18 hodin 

vstupné 300 Kč

Dovolujeme si Vás upozornit na připravovanou prodejní výstavu kreativní , přemýšlivé malířky, lektorky, spisovatelky, scénáristky  paní   Dany Raunerové .

Hudební doprovod přislíbil  paní Daně flétnový oktet žáků ZUŠ  Třemošná pod vedením pana Dalibora Bárty.

Vernisáž za účasti umělkyně se uskuteční ve středu 8.2.2023 od 17:00 hod. Vinotéka Galerie Hess, Na Roudné 59, Plzeň.

Výstava potrvá  do 17.3.2023. Otevřeno PO –PÁ  10:00—17:00 hod.

 Nenechte si tedy ujít příležitost potkat se s paní Danou Raunerovou a přijďte na vernisáž výstavy s názvem  „Pojď ven“ ve Vinotéce Galerii Roudná 59 v Plzni. 

 

 https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/v-plzni-bude-vystavovat-vyznamna-tuzemska-malirka-prijdte-na-vernisaz-do-galerie-hess-127807


https://www.qap.cz/lifestyle/clanek/galerie-hess-hostila-vernisaz-vystavy-dany-raunerove-zajem-byl-obrovsky-fotky-127934 


Vážení příznivci malířky, spisovatelky Dany Raunerové, máte možnost se opět setkat s malířkou, spisovatelkou paní Danou v úterý 28.února 2023 od 18 hod.  a to při akci  nazvané  "Setkání nad knížkami" . Vystoupí autorka dětských knih Dana Raunerová a Jiří Hlobil. Dále bude následovat autogramiáda a povídání o tom, jak přichází knihy na svět. Toto vše bude v rámci výstavy obrazů a kreseb paní Dany Raunerové autorské výstavy " POJĎ VEN". Akce proběhne ve Vinotéce Galerii Hess, Na Roudné 59, Plzeň v úterý 28.února 2023 od 18:00 hod. Jste srdečně zváni. 

Výstava Blanky Křížové Blanka Dolls a jejích ručně vyráběných autorských panenek s názvem "Něžné vánoční dostaveníčko". 

Přijďte na prohlídku těchto uměleckých panenek. Vernisáž  proběhne 2.12. 2022 od 17 hodin. 

Těšíme se na Vás

Dobrý den vážení, 

 

dovolujeme si Vás upozornit na netradiční výstavu "Otec & dcera ".  Představí se Vám pan Stanislav Káňa a Christine Sarah . Shlédnete propojení sklářského umění a automatické kresby. Výstava je prodejní.

 

Hudební doprovod zajistí Ondřej Lukeš - klasická kytara


Vernisáž za účasti umělců se uskuteční v úterý 18.10.2022 od 18:00 hod.  - Vinotéka Galerie Hess, Na Roudné 59, Plzeň.

 

Pokud nevyhovuje termín vernisáže, návštěvu výstavy objednejte na tel. 607062439. Otevřeno : po - pá 10-17 hod. 

Výstava potrvá až do 26. listopadu.

Nenechte si tedy ujít příležitost potkat se s umělci a přijďte na vernisáž výstavy s názvem "Otec & dcera" do Vinotéky Galerie Hess, Na Roudné 59 v Plzni.

 


článek  zde 1V Plzni se bude konat vernisáž fotografa Ondřeje Staňka, který zachycuje svým hledáčkem obyčejné objekty, neobyčejným způsobem. Vystavovat bude i Karel Brož, fotograf oblíbených Medvědů z večerníčku. Ve Vinotéce Galerii Roudná 59 v Plzni se bude 7. září od 17 hodin konat vernisáž výstavy fotografií amatérského umělce Ondřeje Staňka.

media:

V Galerii a Vinotéce na Roudné se představí talentovaný fotograf - V Galerii a Vinotéce na Roudné se představí talentovaný fotograf :: Zábava :: Lifestyle - QAP.cz - Vaše internetové noviny 

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGRAFIE Z VERNISÁŽE  ZDE

Dobrý den vážení,


dovolujeme si Vás upozornit na připravovanou prodejní výstavu  " teplických umělců" , kteří zavítají se svými díly do Plzně.

Výstava " 4 strany jedné mince" představuje :


Emila Pejšu - řezbáře, malíře a kreslíře

Noru Veselou - malířku, výtvarnici

Renatu Hochmanovou - ruční malba na hedvábí, keltské vzory

Pavla Kremla - malíře, portrétistu slavných osobností


Hudební doprovod zajistí Beatrice Albrecht Pšeničková - zpěvačka country, autorka písní pro děti


Vernisáž za účasti umělců se uskuteční ve čtvrtek 14.07.2022 od 17:00 hod. Vinotéka Galerie Hess, Na Roudné 59, Plzeň.

Kdo nestihne čtvrtek, má možnost zhlédnout prodejní výstavu do 31.08.2022 se skleničkou moravského vína za 45 Kč.

Před návštěvou volejte na tel. 607 062 439. 


Těšíme se na Vás.


Elen Kudrová -PRODLOUŽENO DO 10.7. 2022

1965, město Zavolžsk, Ruská federace

 

Odborná studia: Střední umělecká škola Čeboksary, Čuvašská Autonomní Republika 1981-1985

profesor: Viktor Glebovič Britvin

 

Obor umělecké činnosti: Kresba, malba, grafika

 

Kolektivní výstavy: Rusko 1990, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, Brusel, Český dům - loutkové divadélko 2010, Zámek Mirošov 2014. Galerie hotelu U pramenů Plzeň 2017, Galerie Jiřího Trnky Pzeň 2012,2013, 2014,2016, Zámek Mirošov 2014. Galerie hotelu U pramenů Plzeň 2017, Galerie A&A Praha 2019, Gera Německo 2019

 

Členské výstavy UVU plzeňské oblasti: 2014, 2015, 2016, Plzeň, Galerie J. Trnky Plzeň 2016, 2017,2018


Samostatné výstavy - výběr: Klášter Plasy 2004, Hrad Švihov 2005, Nepomuk galerie Augustina Němejce 2007, Zámek Mirošov 2014., Galerie hotelu U pramenů Plzeň 2017, Galerie A&A Praha 2019, 

 

Významné realizace: Výroba oblečku Revolučního Kašpárka (Západočeské muzeum v Plzni), restaurování dioráma Jiřího Trnky „Svatba broučků“ 2013, výroba kopií modelu hlaviček od Jiřího Trnky

Vážení vyznavači umění,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž kreslířky, grafičky,   Elen Kudrové  - " oČÁRování ". Host Ondřej Lukeš - klasická kytara.

Srdečně zveme všechny příznivce umění, hudby a dobrého vína.

KDY :  2.6.2022 od 17:00 hod. 

KDE :  Vinotéka Galerie Hess, Na Roudné 59, Plzeň

Výstava potrvá do 30.6.2022.  Všední dny od 10:00 - 17:00 hod. Při rezervaci se předem objednejte na tel. č. 607 062 439 . Velmi rádi Vás uvítáme. Můžete ochutnat dobrá moravská vína od Ing. Miroslava Kovacse z Dolních Dunajovic, Vinařství Jarmila.Má kresba je jako otisk mých prstů. Způsob provedení je otisk mé duše.

Když přemýšlím v odstínech šedi – chce se mi povídat o sobě, o konkrétních věcech, o všem živém… Chci-li vyprávět – vyhnu se linii proto, že linie je zkratka. Tak nekonečně tenká, že se ruší věta, ztrácejí se písmena a zůstává jen krátký zvuk. Pak postrádám realitu a zoufale balancuji na ostří nože, hledám začátek a konec. Linie je fata morgana. Objeví se, až jí stvoří světlo a stín.

 

Když chci vyprávět, mluvím o formě, vzduchu a prostoru. Z toho si utvářím logiku… Logika vzniká vždy, když obtěžuje hloubka. 

Pak obdivuji jen povrch… Linie je jen povrch. Proměnlivý, nesoběstačný. Linie vzniká, když přemýšlím v odstínech šedi.

 

Když mi překáží hranice – vyhýbám se linii. V tu chvilku mám ráda vše neuchopitelné, neexistující, křehké, zdánlivé. To, co okamžitě zmizí v prudkém světle nebo husté tmě. Ale okamžitě volám o pomoc, jakmile cítím, že jsem v prostoru sama. Bez prostředí ztrácím důvod pro existenci. Linie bez prostředí je jako já bez průkazu totožnosti. Zrušte prostředí – zmizí i linie…

 

Jsem kreslířka v pouzdře ženy.

 

Když mlčím, kreslím linii.

Kudrová Elen

Narodila jsem se

Práce Elen Kudrové  jsou ve spektru současné tvorby pozoruhodné a lze je důvodně  zařadit do množiny děl autorů školených na sovětsko-postsovětsko-ruských výtvarných školách. Tam se totiž technologická nedokonalost neodpouští…

Většinou to vlastně je malba. Protože Elen Kudrová se vyjadřuje ne linií, ale stykem  barevných ploch, bereme-li to tak, že i černá je barvou. Jedná se navíc o monochromní malbu svého druhu bez ohledu na to, že do celku je někdy vkolážován kus barevného motivu. A zobrazování barevnými plochami, to je malba. Byť i tužkou...

Linií v těch pracích ve skutečnosti moc není. A klasické "stínované čáry" tradiční  „měkké“ tužkokresby už vůbec ne. Kudrová kreslí/maluje pentilkou, za kterou by jí  kdysi na Akademii výtvarných umění nepochválili. Ano Kulhánek, to je kresba! Pravá. O Matissovi kreslícím třískou ani nemluvím. Kuklík s jemnými šrafurami či Dalí s rozkaňkovaným inkoustem pak leží stejně jako Elen Kudrová na pomezí malířského a kreslířského žánru. A co do technické dokonalosti tahle umělkyně oběma českým slovutným mistrům či famózní české kreslířce, ilustrátorce, autorce poštovních známek a animovaných filmů Markétě Prachatické není nic dlužna…

Tomáš Kůs

sochař, grafik, malíř, esejista, kunsthistorik
PRODLOUŽENO DO 27.5. 2022

Vážení vyznavači umění,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž západočeského umělce pana Jiřího Končela  - " Svět v barvách".

KDY :  10.3.2022 od 17:00 hod.

KDE :  Vinotéka Galerie Hess, Na Roudné 59, Plzeň

Výstava potrvá od 10.3.2022 - 15.5.2022.  Všední dny od 10:00 - 17:00 hod. Volejte  tel. č. 607 062 439. Je možná i osobní domluva. Velmi rádi Vás uvítáme. Můžete ochutnat dobrá moravská vína od Ing. Miroslava Kovacse z Dolních Dunajovic, Vinařství Jarmila.

VSTUPNÉ : sklenka vína za 45,- Kč

O autorovi :

Jiří Končel, vystudoval Střední pedagogickou školu v Plzni.. Po výtvarné stránce byl veden plzeňskými výtvarníky  Pavlem Maurem, Jaroslavem Voltučkou, Františkem Kolihou a Lumírem Topinkou. V sedmdesátých letech absolvoval Pedagogickou fakultu v Plzni, obor výtvarná výchova. V těchto letech se zúčastnil řady výstav a soutěží. Skvělé umístění získal v celonárodní tematické soutěži. Poté došlo k přerušení jeho umělecké činnosti z osobních důvodů. Jiří Končel se účastnil kulturního života jako pedagog a do přelomu století se věnoval výtvarné činnosti jen okrajově. Jako aktivní malíř se pan Končel vrací na výtvarnou scénu až v roce 2003.  Dvacet sedm let se s výtvarnou tvorbou odmlčel. Z vlastního rozhodnutí a z představy, že jeho život povede jinými cestami než pokrýváním pláten barvami.

Dnes patří Jiří Končel mezi přední západočeské umělce. Stačilo mu k tomu jen pár let. Všechny Končelovy obrazy se vyznačují nepřehlédnutelnou dynamikou, pohybem těl a mimikou tváří až k expresi. Je to odezva na současný život přenesená do vzdálených zemí a přitom zpracovaná Středoevropanem. Tímto způsobem reaguje na dramatickou dobu ve které žije.

Tato tvorba je psychicky velmi vyčerpávající a tak  jako protipól maluje Jiří Končel barevné, jasné krajiny, ze kterých vyzařuje klid a pohoda. Jsou vzdálené autorově figurálnímu expresionismu a určené především k pohlazení duše diváka i autora samého.

Tvorba Jiřího Končela je dílem citlivého člověka - umělce, jehož realistická malba vytváří nový svět.

 Možno se s autorem seznámit na www.koncel.cz. Není nad osobní prožitek!

Těšíme se na Vás ve Vinotéce a Galerii Na Roudné 59 v Plzni

www.vinotekagalerieroudna.cz


Registrujte se  máme 30 míst, cena 600,-  / osoba , ochutnávka 10 vín :

Pavel Kreml  od 28.10. 2021 -5.2. 2022


Pavel Kreml, pochází z Novosedlic na Teplicku. Narodil se v Teplicích v roce 1954.  Zde žije a pracuje. Soukromě studoval u chomutovského výtvarníka Karla Schweinera. Kromě olejomalby, která v jeho tvorbě coby malířská technika převažuje, se věnuje knižním ilustracím a vytváří obaly pro hudební CD. Patří k zakládajícím členům výtvarné skupiny " Terč", která je ovlivněna patafyzikou. Duchovním otcem patafyziky je francouzský spisovatel Alfred Jarry. Symbolizmus, surrealizmus a již zmíněná patafyzika jsou hlavní umělecké metody, které se v jeho dílech setkávají a prolínají. Toto platí zejména o volné tvorbě. I v zakázkách, v portrétech, se tyto prvky objevují. Proslul především svými portréty známých osobností, převážně atraktivních žen, hereček a zpěvaček. Portréty z Pavlovy tvorby mají ve svých sbírkách například Chantal Poullain, Marta Krampolová, Petra Buzková, Ivan Mládek, Hana Čížková, Helena Růžičková a také Jan Saudek. Ten se nechává se svým autoportrétem signovaným Pavlem Kremlem často fotografovat. Obrazy Pavla Kremla najdete dnes v celém světě - Německu, Itálii, Norsku, Švýcarsku, Slovensku, Polsku, Lotyšsku, Francii, Vietnamu,  Alžírsku, Kuvajtu, Saudské Arábii, Číně. V roce 2002 mu byla udělena cena European Prize for Fine by European Union of Arts. S Ivanem Mládkem, chystá společný projekt - výstavní turné - Olomouc, Ostrava, Praha a Paříž.


Velmi rádi Vás uvítáme, není nouze o dobrá  moravská vína od Ing. Miroslava Kovácse z Dolních Dunajovic, Vinařství Jarmila.

Vstupné: sklenka vína za 45,- Kč

podcast: Pavel Kreml (1954) (pametnaroda.cz) 


Degustace vín Ing. Miloslava Kovácse

Vážení milovníci umění a dobrého vína,


dovolujeme si Vás pozvat na plzeňský křest CD " V mapách" plzeňského rodáka  herce, textaře, skladatele a hudebníka pana Petra H. Baťka.

Součástí křtu bude i přítomnost realistického malíře pana Pavla Kremla.

Křest CD " V mapách" se uskuteční 3.2.2022 od 16:00 hod. Vinotéka a Galerie Na Roudné 59 v Plzni.

Dále je možná degustace ketrá bude následovat


Festival panenek  v Plzni  přivítal na 26 umělců z celé ČR.

 Tato víkendová akce hostila na 611 návštěvníků.   Naše galerie zvládla i takovýto nápor, proto dokážeme zorganizovat i akce tohoto typu.  Ve spolupráci s Muzeem panenek v Plzni www.muzeumpanenekplzen.cz. Děkujeme

Vážení milovníci umění,

dovolujeme si Vás pozvat na výstavu současného kladenského malujícího malíře, vyznavače kvantové fyziky,

pedagoga pana Jana Dingy. Osobně bude pan malíř přítomen ve dnech 17.-18.7.2021( sobota - neděle) od 12:00 - 17:00 hod.  KDE?  Vinotéka Galerie,  Na Roudné 59, Plzeň.

Můžete nás navštívit i ve všední dny od 10:00 - 17:00, před návštěvou volejte na tel. 607 062 439. Výstava potrvá do 31.8.2021.

Velmi rádi Vás uvítáme, není nouze o dobrá  moravská vína od Ing. Miroslava Kovácse z Dolních Dunajovic, Vinařství Jarmila.

Vstupné: sklenka vína za 45,- Kč

Výstava prodloužena do 30.9.2021


Jan Dinga - malíř

Jana Dingu přivítáme v Galerii a Vinotéce Na Roudné 59 v Plzni.

Vernisáž 21.6. 2021  od 17:00

Název výstavy: Obrazy POHLAZENÍ PRO DUŠI čtěte článek zde

Rozhovor s Blankou Křížovou  pár otázek a shrnutí  výstavy s moderátorkou Patricia Majer Art.


Výstava kočárků z www.muzeumpanenekplzen.cz

Ing Miloslav Kovács - vinařství Jarmila

Vinařství Jarmila Dolní Dunajovice ochutnávka 10 vín a občerstvení formou studené kuchyně.

Degustace: 17. 6.  2021  od 18:00

Vstupné: 550 Kč

Registrujte se  máme 30 míst, cena 600,-  / osoba , ochutnávka 10 vín :